Strona główna » Dlaczego należy prawidłowo mieszać paliwo z olejem w pilarkach?
pilarka

Dlaczego należy prawidłowo mieszać paliwo z olejem w pilarkach?

Pilarki to elektronarzędzia, które znacząco ułatwiają wiele różnych zadań. Jednak, aby służyły długo i bezproblemowo należy o nie dbać poprzez serwisowanie, a także stosowanie odpowiednich mieszanek olejów z paliwem.

Jaką mieszankę paliwową stworzyć?

O elektronarzędzia należy właściwie dbać. Pilarka nie jest wyjątkiem. Z rozmaitych powodów jednak o wiele częściej użytkownicy troszczą się o ostrza niż o silnik. A jednak do serwisów, jak Kosiarki-serwis, trafiają bardzo często urządzenia, które pod tym względem były zaniedbywane. Z rozmaitych powodów osoby nie stosują się do zaleceń producentów co do mieszanki paliwowej, jaką należy dolać do silnika. Jaka ona powinna być? Przede wszystkim należy pamiętać o proporcji. Ta najczęściej wynosi 1:50, gdzie 1 to benzyna a 50 to olej(informacja dla danego modelu znajduje się przy korku paliwa). Czyli na 5L benzyny wlewamy 100 ml oleju. Z benzyną mamy prostą sytuację albo będzie to 95, albo 98 oktanowa. W przypadku oleju warunkiem jest to, by był on przede wszystkim czysty. Producenci często zalecają ten z ich własnym logiem. Mieszanka jest źle przyrządzona, jeśli z silnika wydobywa się gęsty dym, co oznacza, że oleju jest zbyt dużo. Pod żadnym pozorem nie należy używać diesla w miejsce benzyny.

Zła mieszanka

To do czego prowadzi źle przygotowana mieszanka to problemy z silnikiem, bez którego pilarka nie funkcjonuje i koniecznie trzeba oddać pilarkę do serwisu. Jeśli dodaliśmy diesla, musimy go wylać, przeczyścić przewody i dokładnie oczyścić silnik. W przeciwnym razie dojdzie do jego zatarcia i spalenia. Podobnie jest w przypadku stosowania zbyt dużej ilości oleju w mieszczance z benzyną. Co dokładnie się dzieje? Może zostać zablokowany filtr powietrza, a także paliwa, tłumik i przewody mogą zostać zapchane, a sam tłok może zostać zatarty. To wszystko składa się na prosty fakt, wystąpienia problemów z silnikiem. Niedbałość o jakość mieszanki wynika nie tyle z braku wiedzy ile bardzo często z oszczędności. Ta pozorna oszczędność ostatecznie doprowadza do problemów z motorem, i jego całkowitego uszkodzenia, które wymusza jego wymianę.